شنبه     29/شهریور/1399 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 337

جلسه هم اندیشی پیرو برگزاری جشنواره مجسمه های شنی تالاب کجی نهبندان با حضور نماینده سازمان برگزار شد.

 

جلسه 2

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛جلسه ای با هدف برگزاری جشنواره مجسمه های شنی تالاب کجی نهبندان به ریاست مدیر کل دفتر  امور اجتماعی  استانداری  و با حضور نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره کل حفاطت محیط زیست ، فرمانداری شهرستان نهبندان ، سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری ، هلال احمر و سایر دستگاههای مرتبط  به منظور هماهنگی برای اجرای جشنواره در فروردین ماه سال 1399در محل سالن جلسات شهید ماژان برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان دبیر جلسه به اهمیت برگزاری جشنواره پرداخت و هریک از دستگاههای اجرایی در مورد نحوه همکاری و امکانات دستگاه متبوع در برگزاری جشنواره اشاره داشتند  .

در ادامه با توجه به اینکه برخی از دستگاهها اشاره به تامین اعتبار و ارائه طرح گردشگری در تالاب کجی داشتند مهدی رضایی نماینده سازمان مباحث ذیل را بیان نمود:

در ادامه اعضا حاضر به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند

 و در پایان مقرر شد :

شایان ذکر است:

تالاب کجی نمکزار در ۷۵ کیلومتری شهرستان نهبندان و در حاشیه محور ارتباطی بیرجند به زاهدان قرار گرفته است، این تالاب یک پدیده منحصر به فرد در شرق کشور است که ۲۲ هزار هکتار وسعت دارد.

گِل موجود در این تالاب دارای چسبندگی بسیار بوده که به دلیل نمک فراوانی که در آن موجود است، پس از خشک شدن، سفید می‌شود به همین علت به مجسمه‌های ساخته شده در این محیط به عنوان مجسمه‌های نمکی یاد می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند از طریق لینک http://khj.farhng.gov.ir/fa/talabnmaki  اقدام یا به سایت khj.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

156907668