شنبه     29/شهریور/1399 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 331

نرخ بیکاری خراسان جنوبی ۵.۴ درصد اعلام شد.

 

 یکشنبه 29 دی98 نشست خبری با هدف بررسی  و تحلیل عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز 1398، با حضور" جواد لطفی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی "برگزار شد.

 

lotfi

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ "لطفی معاون آمار و اطلاعات سازمان"  با اشاره به آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران درباره نرخ بیکاری فصل پاییز اظهار داشت: نرخ بیکاری استان در این فصل ۵.۴ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۴۶.۱ درصد اعلام شده است.

جواد لطفی ادامه داد: سهم اشتغال بخش کشاورزی در این آمار ۲۹ درصد، صنعت ۳۱.۱ درصد و خدمات ۳۹.۹ درصد است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با ۵.۴ درصد پایین ترین نرخ بیکاری را بین سایر استان‌ها داشته است گفت: میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۰.۶ درصد بوده که خراسان جنوبی کمترین و کرمانشاه با ۱۶ درصد بالاترین نرخ بیکاری را داشته است.

وی با بیان اینکه مرجع اعلام رسمی آمار، مرکز آمار ایران است گفت: معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به عنوان بازوی اجرایی مر کز آمار ایران سالانه ۳۰ طرح آماری را در استان انجام می‌دهد که طرح نیروی کار یکی از شاخص ترین این طرحها می باشد  .

لطفی ادامه داد:طرح آمارگیری از نیروی کار به صورت فصلی انجام می‌شود و زمان اجرای این طرح در ماه میانی هر فصل به مدت ۲ هفته صورت می‌گیرد.

وی گفت: نمونه‌ها به صورت متمرکز ازمرکز آمار ایران به تمام استان‌ها اعلام می‌شود که ۸۲ خوشه شهری و ۷۸ خوشه روستایی مدنظر است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در هر فصل 1920 خانوار به عنوان نمونه آمارگیری می‌شوند گفت: اجرای طرح به صورت تمام الکترونیک می باشد.

 

image 2020 1 20 12 29 57 933 Pij